Vilniaus kultūrizmo ir fitneso pirmenybės 1973-2016 m.

 

 Jubuliejinių Vilniaus pirmenybių medalis (aversas ir reversas, 12 cm - skersmuo, 4 mm - storis)


VP 2017 m. organizuojamos XX kartą. Atsekti jų chronologinę seką nebuvo taip paprasta, tam prireikė daugiau nei dešimt metų tiriamojo darbo. Manoma, kad pirmosios Vilniaus miesto kultūrizmo (tada vadinosi atletinės gimnastikos) varžybos įvyko 1973-12-02, jų organizatorius buvo Andrius Ostrauskas. Vėliau miesto varžybos vyko su pertraukomis: 1982 m. (absoliučiu nugalėtoju tapo – Eugenijus Gorelikas), 1984 m., 1985 m. (Vincas Dubickas), 1987 m. (S. Polekov), 1988 m. (Viktoras Jucys), 1997 m. Tyrinėjant Vilniaus varžybų organizavo istoriją ir statistiką susidūrėme su pagrindine problema, nes nėra išlikusių varžybų archyvo. Yra tik pavienių varžybų protokolai ar trumpi pranešimai spaudoje. Galbūt laikui bėgant atrasime daugiau informacijos, todėl šis darbas yra tęsiamas.
Vilniaus kultūrizmo entuziastams susibūrus, 1999-02-22 buvo įkurta Sąjunga. Pastaroji organizacija iki šiol yra atsakinga už Vilniaus kultūrizmo ir fitneso sporto plėtotę ir varžybų organizavimą.
VP lyderis – vilnietis Darius Petrokas, kuris varžybas laimėjęs 4 kartus, Dainius Barzinskas šias varžybas laimėjo 3 kartus. Šeši atletai VP iškovojo po dvi pergales: Alina Čepurnienė, Arūnas Vandys, Vytautas Teresevičius, Sandra Syčiova, Vilma Šalaševičiūtė ir Laura Klimavičienė. Du kartus VP absoliučiais nugalėtojais tapo trys sportininkai: D. Barzinskas, A. Vandys ir V. Šalaševičiūtė.

Apie VP prizininkus nuo 1999 iki 2016 m. galite pamatyti pasispaudę šią nuorodą.
 

 


Mūsų rėmėjai

Papildų pasaulis   Papildų pasaulis GymON  Water plus